Psaní postavy

Postavami na hře bude božské bytosti dle vašeho výběru. Postavy budete odevzdávat po registraci a potvrzená postava vám garantuje místo ve hře.

Inspirujte se stylem řeckých bohů. Bohové jsou chodící ztělesnění svého zaměření. Jsou mocní, ale ne všemocní. Nevědí o každém šustnutí ve své říši. Jsou projevem přírodních sil, ale nevědí o každé vlnce. A také nejsou dokonalí, umí být prchliví, žarliví a domýšliví. Díky víře zůstávají na světě a možná to je ten důvod, proč jsou tak překvapivě lidští.

Nemusíte se omezovat ale jen na pantheon řeckých bohů. 

Bohové jsou mezi námi v různých podobách. Někteří se přizpůsobili a v davu byste je nepoznali, jen cvičené oko by si všimlo, že za slunečními brýlemi žhnou ohnivé oči. Jiní ohrnují nos nad novými pořádky a radši se drží svého rohu medoviny. Bohové jsou také na světě v různých inkarnacích. Jinak je uctíván svatý v Himalájích a na plážích v Los Angeles. Svým způsobem jde o jednu a tu samou entitu, ale žijí odděleně už tak dlouho, že si na to zvykli. A o jiných bozích se zase říká, že dovedou měnit svoji podobu. Nemůžeme na ně použít naše lidská měřítka, Zeus kdysi sestoupil v podobě zlatého deště a  třeba Loki byl jednou mužem a jindy zase ženou.

Vaše božstvo je vaše pojetí. Nemusíte se držet všech tradičních představ ani znát všechny příběhy. Bohové berou pohlaví a romantické preference jako doporučení, ne jako neměnnou pravdu. Zeus může být zrovna tak ženou, tak mužem, ale nemusí být ani jedním. Pokud si chcete zahrát crossplay – jiné pohlaví postavy, než je vaše vlastní – můžete.

Zamyslete se, v jaké sféře má vaše božstvo vliv, co je jeho specialita?

Má nějaký svůj typický atribut?

Jaký je jeho vztah k jiným bohům obecně?

A jak se staví k lidstvu?

V čem vyniká a jaké má slabiny?

Kostýmy

Kostým by měl vyjadřovat podstatu ztělesněného božstva. Jak to pojmete, je jen na vás. Jde s dobou a nosí casual business styl? Má na sobě opulentní kostým v duchu poslední módy a nebo je pár století pozadu? Nebo tvrdí, že od dob řeckého chitónu to šlo z kopce? A některá další božstva mohou vypadat jako z jiného světa.

Fantazii se meze nekladou. Můžete použít cokoliv od moderního oblečení přes historické kostýmy po těžkou fantastisku. Dobře fungují i paruky. Jeden výrazný prvek hodně pomůže, aby si vás spoluhráči zapamatovali. Detaily jsou pro vás, můžou vám pomoct se dostat lépe do postavy.

Na Spatialu je kamera hráče ve tvaru malého kolečka, ale můžete si obraz přiblížit, pokud máte třeba nějakou důležitější scénu. Pozadí kolem vás nebude zabrané úplně celé. Dobře funguje nerušivé jednolité pozadí. Další přístup je použít svoje okolí jako součást kostýmu.