Hraní a bezpečnost

Bohové!

jsou hra, kde nejde o to vyhrát. Hrajeme spolu, není to soutěž. Pokud budete mít možnost naopak podpořit někoho dalšího svou hrou, udělejte to!

Pokud se vaše postava bude bát mocného válečníka, pochlebovat slavným, žalovat na zbabělce – hru vás všech to udělá zajímavější. Slavní potřebují své fanoušky, vůdci potřebují respekt, krasavci obdiv. A jen ostatní hráči jim ho můžou dát. Potřebujete vyzdvihnout nějakou svou vlastnost? Požádejte spoluhráče o pomoc. A na oplátku pomozte i jim.

Každý nebešťan respektuje ostatní nebešťany, nepopírá jejich existenci. Nebude se diskutovat o existenci “pravého” boha. Božstev je mnoho, tak to vždy bylo a bude.

Bohové žijí z víry lidí, ale nejsou všemocní. Inspirujte se řeckým pantheonem, bohové jsou sobečtí, omylní, naivní a domýšliví – prostě velice lidští.

Každý má právo na interpretaci svého vlastního mýtu. Pokud vaše mýty k sobě nepasují, berte to tak, že si každý pamatuje události jinak. Není to znalostní soutěž. Stejně tak platí, je-li Hádes zrovna žena, pak je prostě žena. Nepoukazujte na to, jak by to podle vás mělo být správně. Je naprosto v pořádku použít jen ty kousky mytologie, které se vám hodí.

Drby jsou nejlepší způsob získávání informací. A i nejlepší způsob jejich ztrácení. Pokud si celou hru uchráníte všechna svá tajemství, nebudete mít možnost si je zahrát.

Dlouhé sezení před obrazovkou může být náročné, je v pořádku dát si pár minut pauzu, odskočit si, protáhnout si nohy.

Pamatujte na limity techniky a online prostředí. Pouštějte ostatní ke slovu. pokud si všimnete, že má váš spoluhráč technické potíže, buďte trpěliví a ohleduplní.

Bezpečnost

Obtěžování, urážení kvůli vzhledu, pohlaví a orientaci nebude tolerováno. Můžete si dobírat postavu, ale nikdy kvůli výše zmíněnému a nikdy hráče.

Hrajeme s tématy náboženství, hrajte citlivě, pracujte se satirou, ale vyhněte se urážkám.

Na hře budeme mít připravené i tiché místo, kam se můžete na chvíli uklidit od ostatních. A také tam budete mít možnost promluvit si s někým z organizačního týmu, když budete ztracení, budete potřebovat poradit a nebo vyřešit nějaký problém.

Na hře budeme mít několik bezpečnostních mechanik, které budeme trénovat na workshopech. Nabízíme vám možnosti, jak opustit scénu, zastavit hru a nebo zkontrolovat spoluhráče.

 

Jsi v pohodě?”  – Používá se herní chat, nepřerušuje hru. Zkontrolování ostatních pomocí smajlíků. Palec nahoru – dobrý, palec dolů – špatný, otevřená ruka – ani tak, ani tak. Pokud budete dotazovaný chtít, můžete poodejít stranou od scény a zjistit, co se děje.

Rudá stop – Smajlík ohně , zastavuje okamžitě scénu v okolí. Dává možnost přerušit scénu a řešit problém okamžitě. Zjistí se, kde je problém, hráč dostává prostor. Může požádat o řešení, odejít pryč a nebo jen opustí scénu. Hra po stopce pokračuje dál, aniž by někdo komentoval, co se stalo.

Offline – když budete potřebovat, vždycky máte možnost se odpojit. Ostatní nebudou komentovat, proč jste se odpojili, ani že jste byli pryč. Nemusíte vysvětlovat, nemusíte se omlouvat, je to vaše plné právo. Pokud budete potřebovat, najdete nás v orgovské místnosti.